Pierwszy Taniec- kiedy, co i jak?

Czas na naukę Pierwszego Tańca? Przygotowaliśmy dla Was krótkie wskazówki, które rozjaśnią sytuację i pozwolą Wam na luzie podejść do sprawy 😉

KIEDY rozpocząć przygotowania?

Najważniejsze, by zorganizować sobie czas na spokojną naukę tańca. Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę przed ślubem. Komfort tańca w dniu ślubu zależy od tego, jak wytańczymy sobie nasz układ taneczny 🙂 Piszemy tu oczywiście o parach, które planują zatańczyć choreografię do wybranej piosenki. Nauka tańca też wymaga czasu. To, że dany taniec wygląda w naszym odczuciu „prosto” na filmie nie oznacza, że jego nauka zajmuje godzinę zegarową. Wszystko musi się wytańczyć 🙂 Pamiętajmy, że w układach pierwszego tańca najważniejsza jest powtarzalność! Aby ją zachować, trzeba przetańczyć układ wiele razy i to wpłynie na pewność i luz na twarzach w dniu ślubu 😉 Wiadomo, że ten dzień wiąże się z napływem emocji i nie da się ukryć, że będą nam towarzyszyły w trakcie występu, ale dzięki dobremu przygotowaniu będziemy potrafili bez obaw przetańczyć, to co przygotowaliśmy. Na naszej stronie internetowej http://impresjadance.pl/kursy-tanca/pierwszy-taniec-krakow znajdziecie też informacje ile godzin przeważnie potrzeba, by powstał układ na pierwszy taniec.

Najbezpieczniej pomyśleć o nauce tańca około 3 miesiące przed ślubem. Oczywiście krótszy czas też jest ok 🙂 Wszystko zależy od organizacji naszego czasu i naszego zaangażowania 🙂 Jeśli chcemy na spokojnie rozłożyć naukę tańca w czasie można przygotowania rozpocząć zdecydowanie wcześniej 🙂 Wybór należy do Was!

CO zatańczyć?

Trzeba wspólnie zastanowić się nad koncepcją pierwszego tańca. Nawet jeśli jesteśmy najbardziej zgodną parą, każdy z nas może mieć inne wizje 🙂 Dojście do porozumienia to połowa sukcesu 🙂 Może to być choreografia, czyli powtarzalny układ elementów następujących po sobie i zwykle zgranych w muzyce lub luźny taniec na prowadzenie partnera.

Wiele również zależy od wyboru piosenki. Pamiętajmy, że mamy na to czas! Nie trzeba mieć wybranego utworu na pierwsze spotkanie. Jeśli już dokonamy wyboru, instruktor przedstawi wstępną koncepcję tańca. Nie trzeba sugerować się długością utworu. Piosenkę śmiało możemy skrócić do takiej długości, by komfortowo się tańczyło. Można swój pierwszy taniec potraktować poważnie lub na wesoło 🙂 Wszystko zależy od nas samych!

Może to być np. elegancki walc, żywiołowa salsa lub luźny, albo zaskakujący taniec użytkowy. Wybór jest wielki! Najlepiej przedyskutować sprawę ze swoją „Drugą połową”, bo ważne żeby w tym pierwszym tańcu czuć się dobrze. Pamiętajmy, że nie trzeba z góry odrzucać tańca, który wydaje nam się trudny. Instruktor pomoże nam przygotować się tanecznie do tego dnia i dostosuje układ do naszych możliwości i oczekiwań.

JAK przygotować się na pierwsze zajęcia?

Na zajęcia najlepiej zabrać wygodne, czyste obuwie zamienne. Nie ma potrzeby przynoszenia obuwia ślubnego na pierwsze spotkanie. Warto też zwrócić uwagę na to, by nasz strój nie krępował ruchów. Na początku kiedy rozpoczynamy treningi liczy się wygoda! Jeśli macie dodatkowe pytania – śmiało piszcie do nas na impresja.dance@gmail.com