Nauka tańca- Twój poradnik!

Polecane

Jaki kurs tańca wybrać?

Wybieracie się na wesele, imprezę firmową, czy jakąkolwiek inną imprezę taneczną?

Przed wyborem odpowiednich zajęć należy zastanowić się jaki jest nasz cel. Jeśli wybieracie się na wesele lub inną imprezę taneczną odpowiedź jest dość prosta!

Nadrzędna jest oczywiście dobra zabawa i przyjemność czerpana z tańca, ale fajnie jest wiedzieć co zrobić, by móc dobrze bawić się na parkiecie!

Warto pomyśleć nad zapisem na kurs tańca, który będzie kładł nacisk na użytkowość i praktyczność poznanych elementów opartych na prowadzeniu w parze 🙂 Istotne jest również to, by to czego się nauczymy było możliwe do zastosowania do różnego typu muzyki popularnej.

Świetnie sprawdzają się tutaj kursy tańca użytkowego. Polecamy tu szczególnie Disco sambę lub Discofox (2 na 1)! Te formy dzięki stosunkowo prostym i naturalnym krokom pozwolą nam przetańczyć niejedną noc. Uniwersalne przejścia i obroty to fajny sposób na taniec nie tylko ze swoją partnerką.

Elementy tańca „na pamięć” lub wyuczone schematy skomplikowanych kroków? To w tej sytuacji nie jest najlepszy pomysł 😉

Uniwersalne przejścia i obroty to nie wszystko. Stawiajmy na jakość prowadzenia – przecież dobra komunikacja w parze ma znaczenie nie tylko w życiu, ale i w tańcu 🙂

Najważniejsze to pokonanie naszych obaw! Nie bójmy się spróbować. Nauka tańca, tak jak każda inna nauka wymaga ćwiczeń. Uzasadnione jest przecież powiedzenie, że „trening czyni mistrza”! Na efekty nie trzeba będzie długo czekać 🙂

Video kursy tańca? Wygodna forma nauki bez wychodzenia z domu!

Stworzyliśmy dla Was platformę https://naukatancaonline.pl/ !

Jeśli marzysz o nauce tańca w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia platforma naukatancaonline.pl to miejsce dla Ciebie! Jeśli uczestnictwo w stacjonarnych zajęciach tanecznych jest z różnych względów niemożliwe w Waszym przypadku, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć przygodę z nauką tańca właśnie z nami w swoim domu!

Zakupione produkty to kompletny materiał do samodzielnego treningu w domowym zaciszu! Prosty przekaz wraz z instruktażem krok po kroku to prosta droga do opanowania materiału i świetnej zabawy podczas różnego typu imprez tanecznych! Materiał do nauki podzielony jest na części, a każda z części to odpowiednio 7-8 lekcji tańca.

Po pobraniu plików tańczysz gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Nie wiesz, czy to dla Ciebie? Zobacz, czego możesz się nauczyć:

http://impresjadance.pl/kursy-tanca/video-kursy-tanca

Top 5 rad dla partnerów w tańcu!

Chcesz nauczyć się prowadzić różne partnerki w tańcu i potrafić zatańczyć kompleksowo na parkietach różnych imprez? Ten krótki tekst pozwoli Ci zwrócić uwagę na szczegóły 🙂

  1. Zwróć uwagę na ustawienie w parze i pilnuj długości stawianych kroków

Pamiętaj, że dobre ustawienie w parze to podstawa! Zanim postawisz pierwszy krok, przenieś ciężar ciała na którąś stronę, by ułatwić sobie start. To którą nogę przygotujesz zależy od tańca, który tańczysz. W popularnych tańcach użytkowych jako partner rozpoczynasz od nogi lewej. Staraj się nie przedłużać kroków. Pamiętaj, że nienaturalnie długie kroki sprawią problem nie tylko Tobie ale i partnerce, a duży dystans jaki utworzy się w parze uniemożliwi Ci wygodne prowadzenie.

2. Bądź zdecydowany

W tańcu w parze istotne jest zdecydowane prowadzenie. Im bardziej jesteś niepewny, tym bardziej partnerka z którą tańczysz odczuje to w trakcie tańca. Pewności na parkiecie zdobywa się oczywiście z czasem. Pamiętaj, by każde przejście i obrót poprzedzić przygotowaniem partnerki. Nie prowadź do danego elementu na ostatnią chwilę! Partnerka zawsze musi mieć czas na reakcję 🙂 Im spokojniejsze i płynne prowadzenie, tym większy komfort w tańcu.

3. Dostosuj repertuar figur do umiejętności partnerki

Jako prowadzący zwróć uwagę na komfort partnerki w tańcu. Jeśli zauważasz, że problemem stają się bardziej złożone figury i/ lub ilość obrotów- wyhamuj. Wprowadzaj kolejne elementy spokojnie i z rozsądkiem. Jeśli tańczysz z osobą mniej roztańczoną tańcz wyłącznie bazowe elementy. Pamiętaj, że jakość tańca nie zależy od ilości zastosowanych przejść i obrotów. Nie staraj się wykorzystać swojego repertuaru w 100% w jednej piosence 😉

4. Wyprostuj się

Pamiętaj, że nasza sylwetka w tańcu jest ważna. Estetycznie będzie jeśli zachowasz wyprostowaną sylwetkę. Jednocześnie zwracaj uwagę na to by wyprostowanie nie poszło w parze z nadmiernym spięciem. W tańcach użytkowych warto jest by zachować odrobinkę luzu w ciele, która doda Ci pewności na parkiecie. Wszystko przychodzi z czasem. Niepewność jest naturalna jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z tańcem. Bądź cierpliwy. Spuść powietrze i tańcz

5. Zachowuj granicę

Pamiętaj, by nie przekraczać oczywistych, intymnych granic w tańcu. Każda partnerka z którą tańczysz musi czuć się bezpiecznie i komfortowo. Unikaj agresywnego prowadzenia! Zwróć uwagę, czy Twoje prowadzenie nie jest zbyt silne. Znajdź złoty środek.

Pierwszy Taniec- kiedy, co i jak?

Czas na naukę Pierwszego Tańca? Przygotowaliśmy dla Was krótkie wskazówki, które rozjaśnią sytuację i pozwolą Wam na luzie podejść do sprawy 😉

KIEDY rozpocząć przygotowania?

Najważniejsze, by zorganizować sobie czas na spokojną naukę tańca. Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę przed ślubem. Komfort tańca w dniu ślubu zależy od tego, jak wytańczymy sobie nasz układ taneczny 🙂 Piszemy tu oczywiście o parach, które planują zatańczyć choreografię do wybranej piosenki. Nauka tańca też wymaga czasu. To, że dany taniec wygląda w naszym odczuciu „prosto” na filmie nie oznacza, że jego nauka zajmuje godzinę zegarową. Wszystko musi się wytańczyć 🙂 Pamiętajmy, że w układach pierwszego tańca najważniejsza jest powtarzalność! Aby ją zachować, trzeba przetańczyć układ wiele razy i to wpłynie na pewność i luz na twarzach w dniu ślubu 😉 Wiadomo, że ten dzień wiąże się z napływem emocji i nie da się ukryć, że będą nam towarzyszyły w trakcie występu, ale dzięki dobremu przygotowaniu będziemy potrafili bez obaw przetańczyć, to co przygotowaliśmy. Na naszej stronie internetowej http://impresjadance.pl/kursy-tanca/pierwszy-taniec-krakow znajdziecie też informacje ile godzin przeważnie potrzeba, by powstał układ na pierwszy taniec.

Najbezpieczniej pomyśleć o nauce tańca około 3 miesiące przed ślubem. Oczywiście krótszy czas też jest ok 🙂 Wszystko zależy od organizacji naszego czasu i naszego zaangażowania 🙂 Jeśli chcemy na spokojnie rozłożyć naukę tańca w czasie można przygotowania rozpocząć zdecydowanie wcześniej 🙂 Wybór należy do Was!

CO zatańczyć?

Trzeba wspólnie zastanowić się nad koncepcją pierwszego tańca. Nawet jeśli jesteśmy najbardziej zgodną parą, każdy z nas może mieć inne wizje 🙂 Dojście do porozumienia to połowa sukcesu 🙂 Może to być choreografia, czyli powtarzalny układ elementów następujących po sobie i zwykle zgranych w muzyce lub luźny taniec na prowadzenie partnera.

Wiele również zależy od wyboru piosenki. Pamiętajmy, że mamy na to czas! Nie trzeba mieć wybranego utworu na pierwsze spotkanie. Jeśli już dokonamy wyboru, instruktor przedstawi wstępną koncepcję tańca. Nie trzeba sugerować się długością utworu. Piosenkę śmiało możemy skrócić do takiej długości, by komfortowo się tańczyło. Można swój pierwszy taniec potraktować poważnie lub na wesoło 🙂 Wszystko zależy od nas samych!

Może to być np. elegancki walc, żywiołowa salsa lub luźny, albo zaskakujący taniec użytkowy. Wybór jest wielki! Najlepiej przedyskutować sprawę ze swoją „Drugą połową”, bo ważne żeby w tym pierwszym tańcu czuć się dobrze. Pamiętajmy, że nie trzeba z góry odrzucać tańca, który wydaje nam się trudny. Instruktor pomoże nam przygotować się tanecznie do tego dnia i dostosuje układ do naszych możliwości i oczekiwań.

JAK przygotować się na pierwsze zajęcia?

Na zajęcia najlepiej zabrać wygodne, czyste obuwie zamienne. Nie ma potrzeby przynoszenia obuwia ślubnego na pierwsze spotkanie. Warto też zwrócić uwagę na to, by nasz strój nie krępował ruchów. Na początku kiedy rozpoczynamy treningi liczy się wygoda! Jeśli macie dodatkowe pytania – śmiało piszcie do nas na impresja.dance@gmail.com

20 utworów najczęściej wybieranych na pierwszy taniec

Już Wam niosą suknię z welonem a Wy jeszcze nie macie piosenki na pierwszy taniec? 🙂

Pierwszy taniec od lat zyskuje na popularności. Coraz więcej par przygotowuje się szczególnie na tę chwilę. Koncepcja pierwszego tańca jest zwykle różna, w zależności od charakteru par, ale dylemat pozostaje jeden – JAKĄ PIOSENKĘ WYBRAĆ?

Zestawiliśmy dla Was 20 utworów, które na podstawie naszych obserwacji były najczęściej wybierane na pierwszy taniec w ostatnim czasie.

Walc wiedeński

Perfect- Ed Sheeran
Walc Noce i dnie
Amores de Cristal- Luja
Shostakovich` Second Waltz- Andre Rieu
You Are The Reason- Calum Scott, Leona Lewis
A Thousand Years- Christina Perri

Walc angielski

It is you- Dana Glover
Unchained melody
What The World Needs Now Is Love
You light up my life- Whitney Houston

Klasyka polska

Oczarowanie – Zbigniew Wodecki
Zabiorę Cię dziś na bal – Zbigniew Wodecki
Opowiadaj mi tak- Zbigniew Wodecki
Z Tobą Chcę oglądać świat – Zbigniew Wodecki

Taniec użytkowy/ inny:

Stumblin In – Suzi Quatro Chris Norman
Everything -Michael Buble
Weź nie pytaj- Paweł Domagała
Time of my life – Dirty Dancing
Stand by Me – Ben E King
I love you baby, Frank Sinatra

Pamiętajcie, że to tylko przykładowe utwory. Możecie wybrać utwór dosłownie każdego gatunku (pop, rock, disco polo, reggae itp. ) 🙂 To jest Wasz dzień i Wasz wybór! 🙂